Muazzam Bir Oyunculuk

Bazı yapımlar vardır kurgusuna hayran olabilirsiniz veya konusu sizi etkileyebilir ya da bütçesine saygı duyabilirsiniz ama hepsi unutulur sadece iyi oyunculuklar kalır.

Bir televizyon dizisi için bu minvalde bir yorum yapmak abes olabilir ama son dönemlerde izlediğim en başarılı oyunculuklardan biri bu dizide geçiyor.

House of Cards, Amerikan siyasetini ve iç politikasındaki çekişmeleri Francis Underwood karakteri ile bize anlatıyor. Kevin Spacey bu karakteri canlandırıyor ve bize muazzam bir oyunculuk sergiliyor. Kevin Spacey zihnimde bu karakter ile o kadar örtüştü ki ondan başka kimseyi bu rolde tasavvur edemiyorum.

Kötü adam diye tabir edebileceğimiz bir karakter olan Francis buna rağmen öyle güçlü ve kendinden emin bir karakter ki insan izlerken bu kötülüğü hayran kalabiliyor. Belki de bilinçaltında bize verilen algıda ‘evet Amerika kötü ama en güçlü, sana düşen ise bu güce hayran kalarak seyretmektir’ deniliyor.

Oyunculuğu başta olmak üzere her yönüyle başarılı bir yapım olan House of Cards ikinci sezonu ile devam etmektedir. İzlemeniz tavsiye edilir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da Blog Oluşturun.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: