Manhattan’ın ‘Friends’leri

‘Friends’ Amerika’nın 10 sezon süren efsaneleşmiş dizisi ve sitcom kültürünün en başarılı temsilcisidir. Karakterler ve aralarındaki ilişkiler sizi sımsıkı bağlıyor. Dizi, her dakikasında sizi güldürüyor ve kısa sürede eğlenceli bir bağımlılık hali oluşuyor. Aralıksız 8 bölüm birden izlediğimi hatırlıyorum 🙂Senaryo çok iyi hazırlanmış, olaylar ve ilişkiler çok hızlı akıyor. 10 sezonu sıkılmadan izleyebiliyorsunuz.

Dizi, üçü erkek üçü kadın, altı yakın arkadaşın birbirleriyle olan eğlenceli ilişkileri üzerine kurulmuş. Diziyi izleyen diğer arkadaşlarımdan da gördüğüm kadarıyla herkesin bir favori karakteri var. Örneğin benim favori karakterim saf komikliği ile beni en çok güldürün Joey ‘di. Ayrıca Ross’un başına gelenler ile Phoebe’nin garip ama sempatik tavırları unutulmaz. Oyuncuların performansları bu dizide o kadar üst düzeydeki daha sonraki projelerinde bir daha bu seviyeyi yakalayamadılar. Ya da Jennifer Aniston’u (Rachel) hariç tutarsak şöyle de diyebiliriz; oyuncular ile karakterleri o kadar bağdaştı ki birçok Amerikalı onları farklı bir projede bir daha hayal edemez oldu. Ama lütfen bu durumu Polat Alemdar’ın durumuna benzetmeyiniz 🙂 Dizi 2004 yılında bitmiş olmasına rağmen hala kaldığı yerden devam etmesini bekleyen birçok Amerikalı var.

Dizinin bir diğer güzel yanı ise eğer İngilizce öğrenmek ve listening pratiği yapmak istiyorsanız günlük ve basit bir İngilizceye sahip ‘Friends’ kesinlikle faydalı olacaktır.

Friends season 10

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da Blog Oluşturun.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: